Movie 43 / Kietašikniai (2013)

Posted: 17 sausio, 2013 in Komedija

kietasikniaiDvylika režisierių, tarp kurių tokie kultinių komedijų meistrai kaip „Bukas ir Bukesnis“ ir „Pakvaišę dėl Merės“ autorius Peteris Farrelly, „Piko valandos“, „Raudonasis drakonas“ režisierius Brettas Ratneris ir begalė puikių Holivudo juostų scenarijų autoriai pristato purviniausia, įžūliausia, nešvankiausia, provokuojančia ir šokiruojančia save tituluojančią komediją „Kietašikniai“.

„Kietašikniai“ yra pokštas balandžio 1-osios proga, tačiau liaudies išmintis byloja: atsargiau su pokštais, jie gali virsti tikrove. Ir virsta. Bent jau „Kietašikniuose“. Du vaikėzai užsimanė jaunesniam broliui iškrėsti pokštą ir paprašė jo surasti „nešvankiausią“ filmą, nuo kurio susisuka viduriai ir… Tegu jie patys apie tai papasakoja.

Iš pažiūros „Kietašikniai“ yra būtent toks, kaip ir skelbėsi – vulgarus, šlykštus, šokiruojantis, o filmo autoriai, kaip kadaise kino genijus Woody Allenas savo juostoje „Holivudas mirė“, scenarijų rašė užsimerkę, nesuprasdami ką daro, pamiršdami apie savo talentą ir žiūrovo vidinę harmoniją. O vidinę harmoniją „Kietašikniai“ suardys tikrai ne vienam. Kitus privers klykti iš juoko. Deja klykimas bus dėl vulgarių scenų, ne dėl „Kietašiknių“ nešamų paslėptų idėjų.

„Kietašiknių“ autoriai subūrė išties didžiulę ir įspūdingą A klasės Holivudo žvaigždžių komandą, tiek senosios kartos aktorius, karts nuo karto grįžtančius į kino ekraną, tiek šių dienų žvaigždes, besimaudančias šlovės spinduliuose. „Kietašikniai“ – tai 11 trumpų istorijų ir 1 pagrindinė siužetinė linija, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai beprasmiška, bet sudėjus visus taškus, suprantame, kodėl yra būtent taip. Kodėl? Skaitykite toliau.

„Kietašiknių“ kūrėjai surinkę puikų A klasės aktorių sąstatą užsimojo parodyti kaip žemai nusirito šiuolaikinio kino žiūrovo skonis, o užpildyti visas kino salės vietas pakanka garsios aktoriaus pavardės. Neabejotinai, kiekviena iš „Kietašiknių“ istorijų yra savotiška alegorija į kiekvieną kino žanrą, reklamą, marketingo sferą, tam tikrą žmonių santykių etapą, socialinę, etninę ar moralinę problemą – tabu, apie kuriuos visi norime rėkti, bet iš mandagumo tylime, situacijas, kurios mus verčia jaustis nepatogiai, bet dėl mylimų žmonių pasiryžtame įveikti bet kokias kliūtis.

Internetas – žiauri ir negailestinga erdvė. Įsijungi pornografijos tinklapį, o ten žavi mažulė staiposi prieš kamerą, bet ar kada pagalvoji, kad tai gali būti tavo mama, sesuo, dukra? Gimei kitoks? Po velnių, panaudok tai savo naudai ir neleisk kitiems tavęs žeminti! „Kietašikniai“, kaip Sacha Baron Coheno „Boratas“, „Diktatorius“ ir „Bruno“ – genialus pokštas, duriantis ten, kur skaudžiausia, tik tai daro subtiliai, nešdami užslėptas idėjas, kurios turi priversti suktis jums Dievo duotas pavaras.

Galbūt „Kietašiknių“ pasirinktos priemonės ir ne pačios švariausios, bet būtent tai įrodo, iki ko nusiritome mes, iki ko nusirito industrijos ir jeigu nepradėsime mąstyti, nesustosime, kol galų gale kelio atgal nebus. Tad mąstykite, mielieji, tai sveika!

6/10

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s